Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
 

37. ZRAZ CYKLOTURISTOV KST - DOLNÝ KUBÍN (27.-30.8.2015)

4b.


New Page 2

 
  V rámci regiónu si môžete pozrieť www.rrkstorava.wbl.sk

C4. POPOD KUBÍNSKU HOĽU

4B. POPOD KUBÍNSKU HOĽU - DLHÁ

● 54 km ● trek a horská ● náročná ●

 

CHARAKTERISTIKA: POPOD KUBÍNSKU HOĽU (DLHÁ)

  • Istebné

    ISTEBNÉ

Drevený artikulárny kostol, postavený v roku 1688. Za pomoci švédskych tesárov amajstrov, podporovaných kráľom Karolom XI., zväčšený v roku 1730. Neďaleko obce bývalé Oravské ferozliatinárske závody. Vstup do Istebnianskej doliny.

 
 
  • KUBÍNSKA HOĽA

Súčasť Oravskej Magury s najvyšším bodom Minčol, 1396 m. Výhľady na Západné Tatry a Chočské vrchy. Centrum zimných športov.

Kubínska hoľa

 
 
  • ORAVSKÝ PODZÁMOK

Oravský hrad na 112 m vysokom brale nad riekou Orava, s 225 tis. návštevníkmi v roku 2014 spolu s Bojnickým zámkom najnavštevovanejší na Slovensku. Horná časť hradu z polovice 13. storočia, postupne rozširovaná budovami a opevneniami v strednej a dolnej časti. Dnešná podoba zo 17. storočia. Hrad je sídlom Oravského múzea.

Oravský Podzámok

 
 
  • PucovPUCOV

Unikátom je chránený prírodný útvar Pucovské zlepence - nápadné skalné útvary tvorené hrubozrnnými zlepencami vytvorené v starších treťohorách v celkovej výmere takmer 5 hektárov. Skalné steny dosahujú miestami výšku až 100 m.

 
 
  • MOKRAĎ

Priemyselná časť Dolného Kubína. Renesančný kaštieľ z konca 16. storočia s mansardovou strechou a dvomi cibuľovitými vežičkami, v 18. storočí barokovo upravený. 

 

 

TOPlist

 


37.zraz cykloturistov KST v Dolnom Kubíne © 2014 - 2019